Artık Diyetler SLIMPACK İle Daha Renkli

Artık Diyetler SLIMPACK İle Daha Renkli

Yenilikçi ürünleri ile değer yaratarak sağlıklı ve kaliteli yaşamı desteklemeyi amaçlayan Well Nutrition, geliştirdiği SLIMPACK ile kilo verme amaçlı kalorisi kısıtlanmış gıda ürünü olarak dikkat çekiyor!

İzmir Eczacılık Günleri’nde firmanın Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Bölgeler Müdürü Serkan İğdecioğlu ile ürünleri hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Serkan Bey öncelikle firmanızdan bahsedebilir misiniz?

2014 yılında kurulan Well Nutrition Sağlık Ürünleri A.Ş. yenilikçi ürünleri ile değer yaratarak sağlıklı ve kaliteli yaşamı desteklemeyi amaçlar. 2018 Mart ayında eczane kanalında lanse ettiği Nutrawell markası ile tüketici ihtiyaçlarını anlayan ve karşılamak için yüksek kalitede güvenilir, etkin ve inovatif çözümler sunan fonksiyonel gıda ve gıda takviyeleri ürün gamı ile global bir marka olmayı hedeflemektedir. Uluslararası hammadde tedarikçilerinden sağlanan yüksek kalitede hammaddeler, kalite kontrol testine tabi tutulduktan sonra, GMP standartlarında üretimi yapılmaktadır. Tüm üretim, laboratuvar, dağıtım tesisi ile hammaddeden son ürüne tüm süreçte yüksek kaliteyi garanti etmektedir. Nutrawell’in ilk ürünü, gelişen wellness ve fitness trendleri ile OTC pazarında yükselen bir büyüme ivmesi gösteren kilo yönetimi kategorisinde SLIMPACK oldu. Nutrawell ekibi olarak Doğru Segmentasyon ile etkili penetrasyon sağlayarak ilgili tüketiciye ulaşmak. SLIMPACK’e niteliksel açıdan bakıldığında ve pazar araştırmaları incelendiğinde, bu tür ürünlerin yüksek oranda eczane önerisiyle alındığı bilinci ile eczanelerde kategoriyi sahipleniyoruz.

Ürünleriniz diğer ürünlerden farklı mı?
Ürünlerimiz tabi ki farklı. Şu anda piyasada birçok tüketicinin kullandığı, eczacılarımızın alıp deneyerek sattığı birçok marka var. Biz biraz daha farklı şekilde sahaya çıktık. Zaten bizi dinleyen eczacılarımız, ellerinde ne kadar zayıflama diyet ürünü varsa tekrar bizim ürünümüzle deneyerek görmek istiyorlar. Bunun sebebi tabi ki ürünün içeriğinin çok farklı olması.

Bize ürününüzün içeriğinden bahsedebilir misiniz?
Ürünümüzün içeriğinde yeşil kahve çekirdeği ekstrası ve ahududu ketonları bulunmakta. L-Carnitine ve Tonalin CLA içermesi ayrı bir özellik. Çünkü; bu aktif içerenler yağ yakımı ve kas yapımını destekleyici, kas yıkımının engellenmesini sağlayan içeriklerdir. Onun dışında prebiotic içeriyor ürünümüz. Prebiotic kaynağımız da inülindir… Yine Stevia bitkisel tatlandırıcı var. Bu da çok önemli çünkü sakkaroz kullanan, şeker ilaveli rakiplerimiz var. Gluten ve koruyucu kesinlikle içermiyor. Ayrıca ürünlerimiz süt, yoğurt ve kefirle karıştırılarak hazırlanıyor. Her 23 gram şasenin içerisinde 20 gram Whey Protein var. Bu protein oranı tabi süt, yoğurt ve kefirle karıştırılmış durumdaki oranı oluyor. Bu protein aynı zamanda vücuttaki tokluk hissini ve iştah kontrolünü sağlayan proteindir. Yine 4,8 gram BCAA, 3,5 gram lif, 24 vitamin mineral ve 18 aminoasit içeriyor. Dolayısıyla vücudun alması gereken bütün vitamin, mineral ve aminoasitleri karşılayabiliyoruz. Bundan dolayı obezite hastalarının tedavilerinde, mide operasyonu geçirmiş kişilerde de ürünlerimiz belli bir program eşliğinde çok rahatlıkla kullanılabiliyor. Sadece bizim ürünlerimizi kullandırtarak insanları zayıflatma, kilo kontrolüne sokmuyoruz. Ürünlerimiz eğer detoks programını saymazsak, günlük sabah ve akşam (akşam 7’den önce olmak şartıyla) olmak üzere diğer besinlerle beraber 2 şase kullanılabiliyor. Detoks programı ise sadece 2 gün sürüyor. Bu programda tüm gün boyunca, 3 saat arayla sadece bizim ürünlerimiz kullanılıyor. Aralarda şekersiz çay, kahve ve su tüketebiliyoruz.

Program hakkında ne düşünüyorsunuz?
Keyifli bir program. Çünkü; birçok diyet ürünün daha farklı, daha katı diyet programları mevcut. Son olarak da bir koruma programı öneriyoruz ki onda da günlük tek şase kullanımına düşüyoruz. Bunun sebebi; verilen kiloların çok hızlı bir şekilde geri alınmasını engellemek. Bu ürün bizim ana ürünümüz.

Serkan Bey, yakın zamanda yeni bir ürününüzü piyasaya sürdünüz. Bize biraz da bu yeni üründen bahseder misiniz?
Evet, 2 ay öncesinde ara öğünümüz olan Slimpack çorbamız çıktı. Slimpack çorbamızın içerisinde Konjac ve Kinoa var. Onun dışında sebze ve baharat ağırlıklı bir çorba. Sebze olarak brokoli, pırasa, havuç, soğan ve dere otu gibi sebzeler, baharat olarak da içerisinde kırmızı biber, biberiye, zencefil ve zerdeçal içeriyor. İçimi lezzetli, sebze karışımlarında insanlar nasıl bir tat çıkacak diye ilk başta biraz yüzlerini ekşitiyorlar ama çorbayı içtiğiniz zaman bağımlısı olabiliyorsunuz. Çünkü marketlerde satılan hazır çorbalar gibi bir tadı yok, evde yapılmış gibi bir tadı var. Bu yüzden, biz diyet dünyasını bu tarz ürünlerle firma olarak renklendirmeye devam edeceğiz. İnsanları belli tatlara yoğunlaştırarak diyet yapmaktan ziyade biraz daha o dünyayı renklendirerek ilerlemek istiyoruz. Çok yakın zamanda da mart ayı içerisinde Flexpack ürünümüz çıkacak. Bu ürünümüzde, tip1 ve tip2 kolejeni içeren ve cilt yenilemesinde aktif rol oynayacak bir ürün. İçinde sadece tip1 ve tip2 kolejeni yanında içerisinde Glucosamine ve Chondrotin de olacak. Bunlarda yine eklem ve kemik ağrılarının giderilmesinde önemli rol oynayacak aktif içerenler. Portakal tadında, günlük tek doz kullanımla kişiler bu ihtiyaçlarını giderebilecekler. Rakiplerde baktığımız zaman bu tarz ürün grubunda günde birkaç doz kullanım söz konusu. Bunun yanında kapsül ürünler çok fazla. Bu yüzden yine Flexpac ile birkaç aktif içereni ve kullanım şeklini biraz daha pratiğe döndürerek yenilikle geliyoruz. Slimpack’te gösterdiğimiz başarının aynısını Flexpack’te de göstereceğiz diye düşünüyoruz.

Tüketicinin ürüne yaklaşımı nedir? Geri dönüşler nasıl oluyor?
Geri dönüşler tabi ki bizim için çok önemli. Biz Türkiye’de 450 değil 650 bayi açsak da tüketicinin geri dönüşleri olumsuz olduğu takdirde bunların hiçbir anlamı yok. Çok kısa sürede, bu bayiliklerimiz açıldığı gibi geri kapanabilir. Biz 1,5 yıldır sahadayız ve bayilikleri açmaya devam ediyoruz. İzmir Eczacılık Günleri de bize çok sayıda yeni bayilik kazandırdı. Bunun sebebi, ürünümüzün geri dönüşlerinin çok iyi olması ve eczacılarımızın diyaloglarını geliştirdikleri bu gibi organizasyonlarda bir araya gelmeleri, buluşmaları. Sattıkları ve özellikle memnun kaldıkları ürünler ile alakalı olarak birbirleriyle paylaşımları çok kuvvetli. Bazı bölgelerde 7-8 eczacı birden bu programa başlıyor ve 20-21 gün gibi kısa sürelerde 4-5 kilo kayıpları oluyor. Bu dönüşlerin önemi her şeyden büyük.

Fit olmak artık sadece yaz aylarını kapsayan bir durum değil. Bireyler 12 ay fit görünmek, sağlıklı olmak istiyorlar. Bu bağlamda 2019’dan beklentileriniz nelerdir?
2019’dan beklentimiz bu ürünü sezonluk, dönemlik bir ürün olmaktan çıkarmak. Bunu yapabilirsek ilk başaran firmalardan biri olacağımızı düşünüyorum. Çünkü bu ürün eczanelerde, satış noktalarında mart ayında başlayıp mayıs ayında biraz inişe geçen, sonrasında tekrar eylülde hareketlenip ekim sonunda yine yavaşlayan bir ürün. Ama biz diyetisyen ziyaretlerimizde görüyoruz ki, bu ürünün bir sezonu ve bir dönemi yok. Diyetisyenlere gittiğiniz zaman içeride her zaman danışanlar var. Onlar zayıflamak için bir dönem beklemiyorlar. Sadece buradaki kalabalığı eczacılarımıza indirebilmek istiyoruz. 2018 bizim için bir emekleme yılıydı. 2019’da yürüme ve daha sonrası bizim için bir koşma yılı olacak. Bu anlamda firma olarak diyetisyen ziyaretlerini, kongre katılımlarını, eczacı toplantıları ve eğitimlerini biraz daha sıklaştırmayı planlıyoruz. Çünkü insanlar eczaneye gittiğinde “sizde Slimpack var mı?” diye girmiyorlar. Biz istesek de istemesek de eczanelerin reyonlarında kilo kontrol bölümleri oluyor, olmaya da devam edecek. Biz şu anda bunun başında olan firmayız. Ne kadar önce başlarsak yerimizi o kadar iyi koruyabileceğimizi düşünüyorum.
 
Well Nutrition
SLIMPACK
Well Nutrition Firmasının Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Bölgeler Müdürü Serkan İğdecioğlu