Milli Servetimiz

Milli Servetimiz

İnsanlığa,  gıda, dinlenme, temiz hava gibi bir çok nimetlerini sunan ormanlarımız vatanın milli servet ile beraber faydalı tabii bir kaynağıdır. Doğal olan her hangi bir varlığı koruma ve düzenleme, insanlığın ve ülkenin en önemli sorumluluk alanıdır. Doğal tabiata zarar vermek, koruma altına almamak milli servetlere zarar vermektedir.

Bir ülkenin ne büyük gelir kaynaklarından olan ağaçları yok etmek verimliliğini kaybetmek o ülkenin fakirleşmesine yüz tutmaktadır. İnsanlığın ilk doğuşundan bu yana kişinin hayat standartlarını gelişimine en büyük faktör olarak hal alan ormanları yok etmek insanlığı yok etmektir.  Bununla birlikte iyi bir idare doğal kaynakların verimlilik devamını sağlaması, milleti refaha ulaştırmak için, en büyük gelir kaynağı olan ağaçları ve ormanları korumayı emir eder. Ülkemiz  yeşili ve mavisi ile tam bir doğa harikası bol oksijen deposuna sahip en güvenilir limandır.  

Tarih boyunca Ülkemiz üzerinde hain emelleri olan dış güçler ile birlikte saf tutmuş yerli iş birlikçilerinin barışın ve huzurun kaybolması noktasında toplumsal düzeni, milli şuuru kaybettirmek gayreti ile yapıkları şuursuzca hamleleri hiç bir zaman başarılı olamamıştır. Son zamanlardaki Orman yangınlarımızın da planlaması bilindiği üzere Ülkemiz üzerindeki kötü emelleri olan bu gruplar tarafından yapılmıştır.  Ülkemizin ekonomik ve manevi kalkınmasını, güçlü olmasını, her gecen zaman içerisinde güçlü dünya ülkeler sıralamasına girmesinden rahatsız olan bu şer güçler en küçük fırsatları bile değerlendirerek vatanımızın değerlerine ve kaynaklarına zarar vermişlerdir. Siyasi ideolojik ayırımı yapmadan, vatanını, milletini  manevi değerlerini seven her kişinin yapması gereken böyle şer odakları gruplarına tepkisini göstermesidir.  Yaşanılabilecek doğal afetler veya hain planların hedeflerine ulaşmaması açısından milli birlik ve beraberlik göstergesi olarak milli şuur ile birlikte hareket emek vatani bir görevdir.  Atılacak adımların büyüklüğü/küçüklüğü tartışılmadan Hz İbrahim'e su taşıyan karınca misali safını ve niyetini belli etmektir.

Gönüllerde doğa ve çevre sevgisi taşıyan her insanın, ormanları korumak, daha çok verim sağlamak adına da ağaç dikmek, çevre düzenini korumak vatani bir görev ile beraber gelecek nesillere bırakılacak en büyük mirası olacaktır. Yeşili yakmak İnsanlığı yakmaktadır...

Tolga GÜLER