Takeda Üst Üste Dünyada Dördüncü, Türkiye'de Beşinci Kez “En İyi İşveren” Seçildi

Takeda Üst Üste Dünyada Dördüncü, Türkiye'de Beşinci Kez “En İyi İşveren” Seçildi

Takeda Türkiye, insan kaynakları alanındaki başarılı uygulamaları ile Top Employers Institute tarafından verilen “En İyi İşveren Ödülü”ne 2021’de beşinci kez layık görüldü.

Bu yıl, Takeda global olarak da dünya çapında prestijli “En İyi İşveren” unvanın üst üste alındığı dördüncü yıl oldu.

30 yıl önce kurulan ve 120 ülkede 2 bine yakın kuruluşu onaylayarak sertifikalandıran Top Employers Institute, her yıl uluslararası çapta yaptığı değerlendirmeler sonunda en iyi işverenleri belirliyor ve ödüllendiriyor. 

İnsan kaynakları uygulamalarında mükemmelliği tanıma konusunda küresel bir otorite olarak kabul edilen Top Employers Institute, 2020 yılında yaptığı değerlendirmeleri açıkladı ve Takeda’yı üst üste dünyada dördüncü, Türkiye’de beşinci kez “En İyi İşveren” olarak ödüllendirdi.  Bu yıl akreditasyon alan 38 lokasyonu bulunan Takeda bu sene ayrıca Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Ortadoğu’da dört bölgesel sertifika da aldı. 

Takeda Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Deniz Öztaş, “Üst üste Türkiye’de beşinci kez En İyi İşveren seçilmekten çok memnunuz. Takeda kültüründe faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlarda hasta ihtiyaçlarını karşılamayı taahhüt ederiz. Biz de Takeda Türkiye olarak geliştirdiğimiz ve hayata geçirdiğimiz tüm insan kaynakları uygulamalarında, çalışanlarımızın bu genel taahhüdümüze yönelik ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olmaya destek oluyoruz. Günümüzün zorlayıcı COVID-19 pandemi ortamı, çalışan merkezli odağımızı artırmamızı gerektiriyor. Çalışanlarımızı destekleyerek, çeşitliliği kucaklayarak ve güven kültürünü besleyerek insanların daha sağlıklı olmasını ve dünyanın geleceğinin daha parlak olmasını sağlayabiliriz,” dedi.

En İyi İşverenler Enstitüsü CEO’su David Plink “Takeda, hem küresel hem de yerel alanda çalışanlarına olan bağlılığını göstermeye devam ediyor. Üst üste dördüncü kez “Küresel En İyi İşveren” sertifikası almaya hak kazandıkları için kendilerini tebrik ediyoruz” yorumunu yaptı.

 

 

 


Yazar : Sağlığa Bakış , İçerik Sağlayıcı : Faselis