VectorFog ile Güvenilir ve Uzun Süreli Dezenfekte

VectorFog ile Güvenilir ve Uzun Süreli Dezenfekte

Çin’de başlayan ve kısa sürede küresel bir felakete dönüşen Covid-19 pandemisi, hijyenin hayatımızın her alanında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Medikal ve kimyevi ürünler alanında faaliyet gösteren Abdullah Sayın Medikal ve Kimyevi Ürünler Tic. Genel Müdürü Abdullah Sayın, bu anlamda birçok mekanın profesyonel yöntemlerle dezenfekte edilmesi gerektiğini vurgulayarak en iyi dezenfektan şeklinin sisleme olduğunu belirtti.
 
Medikal ve kimyevi ürünler alanında faaliyet gösteren Abdullah Sayın Medikal ve Kimyevi Ürünler Tic. Genel Müdürü Abdullah Sayın sisleme cihazları VectorFog ile ilgili bilgi verdi. Piyasada birçok sisleme cihazının olduğunun altını çizen Sayın, “Güney Kore teknolojisiyle üretilen ve şirketimizin Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız Vectorfog sisleme cihazı, rakiplerine oranla çok ekonomiktir. Günümüzde özellikle sağlık sektöründe ambulanslar, ameliyathaneler, yoğun bakım odaları gibi hijyenik ve steril olarak kalması gereken birçok ortamda kullanılmaktadır” dedi.
 
KULLANIM ALANI ÇOK GENİŞ

Covid-19 nedeniyle ister dar ister geniş alanların dezenfekte edilmesinin daha da önem taşıdığını vurgulayan Sayın, Vectorfog sisleme cihazının kullanım alanın çok geniş olduğunu belirtti. Sayın sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle sağlık sektöründe hastane odaları, ambulanslar, ameliyathaneler, yoğun bakım odaları, acil servis hava ve alet dezenfeksiyonunda, doktor ve diş hekimi muayeneleri gibi hijyenik ve steril olarak kalması gereken birçok ortamın, insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermeden düzenli bir şekilde temizlenmesi çok önemli… VectorFog sadece sağlık sektöründe değil; otobüs içi dezenfeksiyonunda, hayvan barınaklarında, sosyal tesislerde, su fabrikalarında şişeleme tesisinde kazanlarında, su depolarında, fabrika içi ortam dezenfeksiyonunda, kanatlı hayvan çiftliklerinde, otel, yurt, kreş, okul, yemekhane, kantin, restoran, cafe ve barlarda da kullanılmaktadır.”
 
ÖZELLİKLERİ İLE DE AVANTAJLI

VectorFog’un piyasadaki en güçlü ve dayanıklı ULV makinelerinden biri olduğunun altını çizen Sayın, “VectorFog sis makinesinin damlacık boyutu 5-50 mikron arasında ayarlanabilir ve 80° varan açıyla 8 metreye kadar püskürtme mesafesine sahiptir. Öz sıcaklığını %28 azaltarak uzun çalışma koşullarında performansını artırarak yeni bir hava alımı ile donatılmıştır. Yeni, daha büyük 4 litrelik tank ve güçlü motoru ile 30-60 L/s arasında güçlü bir akış hızı oluşturabilir ve bir dakikadan kısa bir sürede 100 m² bir alanı kolayca kaplayabilir. Sahip olduğu bu özellikler dikkate alındığında ortamı dezenfekte etme konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Taşınabilir boyutu sayesinde, kapasite ve yüksek güç, sadece küçük kapalı yerlerde sis sağlamaz, aynı zamanda hızlı bir şekilde büyük açık alanlarda da sis için kullanılabilir. Özellikle damlacık boyutunun 5-50 mikron arasında ayarlanabilir olması, solüsyonunun havada daha uzun süre asılı kalmasını ve tavandan yere kadar tüm alanı dezenfekte edebilmesini sağlamaktadır. 1 litre solüsyon ile 2000 m² alan sislenebilir” diye ekledi.