Onkolojide Kişiye Özel Tedavi Haritası

Onkolojide Kişiye Özel Tedavi Haritası

CT Gen Healthcare Kurucusu Tevfik Ergul 20 yıllık tecrübesi doğrultusunda, moleküler genetik testlerle, kişiye özel ve en doğru kanser tedavi yöntemi için net bir yol haritası çıkarmanın nasıl mümkün olduğunu anlatıyor.
 
CT Gen Healthcare’in kuruluş amacı nedir?
 
CT Gen, onkoloji alanında son 10 yılda çok hızlı bir şekilde gelişen moleküler tanı ve tedavi yöntemlerinin ülkemizde de en iyi şekilde kullanılabilmesi ve kolay ulaşılabilmesi için kurulmuştur.
 
Bu bağlamda yurtdışında uluslararası akreditasyona sahip olan laboratuvarların büyük çalışmalarla valide edilmiş testlerini tanıtım ve pazarlama ile başlayan süreç, bir yandan portföyümüze her gün yeni bir uluslararası testin katılımı bir yandan da sunduğumuz test hizmetlerinin yerel iş ortağı laboratuvarlarımızın desteğinde uygulanmasıyla devam etmektedir.
 
Çalışma sisteminizin üstün özellikleri nelerdir?
 
Ct Gen tabela olarak çok genç bir firma olarak görünse de arkasında 20 yıldan uzun bir onkoloji birikimim var. Yıllarca Onkolojik İlaçlar alanında uluslararası firmaların birçok kademesinde orta ve üst düzey yönetici olarak çalışmış, tüm bilimsel güncel gelişmeleri hekimlere eş güdümlü olarak sunma ve paylaşma ayrıcalığını sağladım. Mezuniyetim ODTÜ Moleküler Biyoloji bölümü olduğu için bu konudaki bilgi birikimini kullanma ve paylaşım konusu benim için her zaman ayrı bir motivasyon faktörü olmuştur. Bu birikimim doğrultusunda öncelikli amaç Türkiye’yi ucuz ve ne olduğu bilinmeyen testlerle ticari olarak doldurmak yerine; kaliteli, laboratuvar akreditasyonları ve validasyon çalışmaları yapılmış, güvenilir testlerle çalışmak olmuştur.
 
Bulunan seçenekler hem hekimlerimiz tarafından hem de şirketimiz bünyesindeki Tıbbi Genetik uzmanlarınca kabul gördükten sonra son kullanıcılara sunulmuştur ve bu süreç sürekli olarak devam etmektedir.
 
Tabii ki doktorların bu gelişmelerden haberdar olabilmesi için bir tanıtım ekibi de gereklidir. Burada da ucuz iş gücüne bağlı satış temsilcileri yerine hekimlere “danışmanlık” sağlayabilecek, yine onkoloji alanında çok uzun zamandır tecrübe sahibi, en üst düzeyde medikal donanıma sahip bir saha ekibi kurulmuştur. Karşılıklı bilgi alışverişine bağlı, yapıcı bir sistem içerisinde hasta ve doktor için en yeterli ve doğru test seçilerek ülke kaynaklarının korunmasına da katkıda bulunulmaktadır.
 
Çok çeşitli test gruplarının distribütörü olarak tek gen analizinden 22 000+ genlik en geniş panellere kadar doku, kan, ya da doku+kan her türlü analiz seçeneğinin tek elden hizmet olarak sunulması da yoğun tempoda çalışan onkoloji hekimlerine güvenilir bir iş ortağı imkanı sağlamaktadır.
 
Kanser genetik testleri hangi kanser türlerinin tedavisine katkı sağlıyor?
 
Kanser genetik testleri ileri evre ya da erken evre birçok kanser tipinde kullanılabilmektedir.
İleri evre testlerde daha çok akıllı ilaç dediğimiz hedefe yönelik tedavi ya da aşı tedavisi dediğimiz İmmünoterapi ilaçlarının hasta için faydalı olup olmayacağına bakılırken, erken evre meme, kolon, cilt kanseri  hastalıklarında hasta için kemoterapi tedavisi gerçekten gerekli ve kullanılmalı mı?
ya da radyoterapi gerçekten gerekli ve faydalı olacak mı, ilerleyen dönemde nüks etme ihtimali var mı gibi bir çok soruya cevap bulunabilmektedir.
 
Onkolojide “hastalığın değil hastanın tedavisi vardır” diye bir kural vardır. Şu anda gündemimizde sıklıkla yer almaya başlayan kişiye özel  kanser moleküler genetik testleri de, test uygulanan hasta hakkında kendisi ile ilgili en doğru bilgiyi hastaya özel olarak sunmakta ve bu bilginin klinik çalışmalar doğrultusundaki birebir tedavi karşılığını detayları ile hekimin bilgisine sunmaktadır.  
 
Bu konularda daha detaylı bilgi almak için öncelikle hekiminize, sonrasında da saha tanıtım ekibimize danışabilirsiniz.
Ayrıca web sitemizde de bu konuda anlaşılır basit bilgiler de bulabilirsiniz.