Klasik saunaya yeni rakip: FAR INFRARED OZON SAUNA

"Far Infrared ışınlar dokuya derinlemesine işler ve meydana gelen titreşim sayesinde yağ hücrelerinde depolanan toksinlerin atılmasına yardımcı olur."

Cemil Has Medikal, Salutem’den sonra klasik saunalara göre 7 kat daha fazla toksin atma etkisi olan FAR INFRARED OZON SAUNA ile pazara hızlı giriş yaptı. Ürünlerinin Türkiye’de ilk olduğunu belirten firmanın Genel Müdürü Cemil Has, sektörün durumunu, hedeflerini ve beklentilerini sizlerle paylaştı.

Cemil Bey, öncelikle bize ürününüz Far Infrared Ozon Sauna’dan biraz bahsedebilir misiniz?

Firma olarak, her zaman ürettiğimiz cihazlarda insan sağlığına nasıl daha faydalı bir ürün tasarlarız düşüncesini ön planda tutuyoruz. Buradan yola çıkarak daha önce üretmiş olduğumuz su buharlı sauna cihazında bazı eksiklikler tespit ettik ve yeni teknoloji arayışına girdik. Bu konuda uzman olan bazı hekimlerin görüşlerini de alarak, bilimsel olarak yararları kanıtlanmış far infrared teknolojisini su buharı ve ozon ile kombinleyip çok farklı bir ürün tasarımına başladık.

Ürünümüzü, ısıya ve Ozona dayanıklı özel portatif kabin, dokunmatik ve geniş ekran, mikro işlemci kontrollü ısı ve zaman ayarı, wireless acil durum butonu ve kolay kullanım ara yüzü ile tasarladık.

Far Infrared Ozon Sauna Nedir?

Far infrared tıpkı güneş ışığı gibi deri altına işleyen (6-14 micron arası) dalga boyunda bir ışındır. Bu ışınların canlılarda yaşayan hücrelerin sağlığını ve gelişmesini desteklediği birçok bilim adamı tarafından ispatlanmıştır. Bu ısıtma işlemi kan akışını hızlandırarak ve yeni hücre oluşumunu arttırarak çeşitli hastalıklara yol açan mikroplardan kurtulmamıza yardımcı olur.

Far Infrared ışınlar dokuya derinlemesine işler ve meydana gelen titreşim sayesinde yağ hücrelerinde depolanan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bu ışınlar su moleküllerini uyararak harekete geçirir. Ozon ise açılan gözeneklerden içeri girerek etki mekanizmasını çok üst seviyelere taşır.

 Far Infrared Ozon Sauna’nın klasik saunalardan farkı nedir?

Firmanın Kurucusu ve Genel Müdürü Cemil HAS: “Klasik saunalarda sıcaklık derinin 0,5-1 cm altına işleyebilirken, far-infrared ısı derinin 3-5 cm altına kadar etki ederek yağ hücrelerini rahatlıkla parçalayabilir.”

Far-infrared ozon sauna ile derinden ısınan vücut, ozon emilimi ile birlikte hızlı yağ yakmaya başlar. Vücudumuzda yağ tabakası derinin yaklaşık 1 cm altından itibaren başlar. Klasik saunalarda sıcaklık derinin 0,5-1 cm altına işleyebilirken, far-infrared ısı derinin 3-5 cm altına kadar etki ederek yağ hücrelerini rahatlıkla parçalayabilir. Klasik saunalara göre yaklaşık 7 kat daha fazla toksin atma etkisine sahiptir.

Çeşitli araştırmalara göre uzak infrared ışınların ısıtma, kan dolaşımı, metabolizma, terleme ve ağrı giderici etkilerinin yanı sıra daha birçok fizyolojik etkisi vardır.

Far Infrared Ozon Sauna ürününün sağlık açısından ne gibi faydaları vardır?

– Terleme fonksiyonu ile cilt güzelliğini artırır.

– Kanı temizleyerek ve genişleyen kılcal kanallar ile kan dolaşımına yardımcı olarak ozon emilimi ile cilt altı dolaşımı hızlandırır.

– Zararlı ağır metalleri elimine ederek toksin atılımını üst düzeyde arttırır. Ter ve vücut kokusunu nötralize eder.

– Kasları gevşetir, ağrıyı azaltır (sinir ağrıları, romatoid, eklem ağrıları ve lumbago).

– Sindirim fonksiyonunu güçlendirir.

*Kılcal damarları genişletir. Kanı temizler, kan dolaşımını hızlandırır, dokuları aktive eder.

*Vücudun sıcaklığını korumak için optimum nem sağlar. Terleme etkisiyle kan dolaşımına yardımcı olur.

*Yağ protein karbonhidratın bozulması ile beslenme dengesini korur ve hücrelerdeki molekül ve   atomların titreşmesi yoluyla zindelik verir.

*Uzak infrared ışın terapisi ile stres hastalığını geçirmek için en duyarlı frekans 6-14 mikronluk ışınla işlem yapılır. Dengesiz kısımları dengelemek için kontrol sistemi uyarılır.

 Cemil Bey, ürününüz Far Infrared Ozon Sauna’nın cilde yararları nelerdir?

İnfrared ışınlar deri içerisine 3-5 cm işleyebildiğinden, kas, damar, lenf kanalları ve sinirlere ait tüm hücrelere etki eder. Bir başka deyişle mikro masaj ve moleküler hareketle rezonansa girerek hücre içerisindeki kimyasal maddeleri aktive eder. Vücutta kan akışını aktive edecek ve vücudun içini ısıtarak kılcal damarların genişlemesi yoluyla metabolizmayı hızlandıracak şekilde tepki oluşturur. Aynı zamanda ciltte bu ısınma etkisiyle açılan gözeneklerden saf ozon gazının emilimi sağlanır ve far infrared’in etkisi ozonla birlikte bir üst seviyeye katlanır.

Sektörde yeni olan Far Infrared Ozon Sauna cihazınızdan ne gibi beklentileriniz vardır?

Bu ürün Türkiye’de benzersiz bir ürün olacak. Şu an piyasada su buharlı ya da normal infrared saunalar mevcut. Bunların bir kısmında uv lamba dediğimiz aslında gerçek ozondan çok uzak olan bir teknoloji kullanılmakta. Ozon gazı zaten sıcak havayla temas ettiği anda hızlı bir şekilde oksijene dönme eğilimi gösteren bir gazdır. Bu sebeple çok düşük dozda ozon üreten uv lambaların ozon açısından hemen hemen hiçbir etkisi yok diyebiliriz. Ana branşımız olan medikal ozon üretimi konusunda kalitemizi ve güvenilirliğimizi ispatlamış bir firma olarak gerçek ozon, su buharı ve far infrared teknolojisini birleştirerek yine rakipsiz bir ürün çıkartma yolunda ilerliyoruz. Bu cihazın tasarım aşamasında olduğu kulaktan kulağa yayılırken bile ciddi anlamda ön sipariş aldık. Has medikal ve Salutem markasını bilen hekimlerden bazıları cihazın detaylı özelliklerini bile duymadan markamıza olan güvenle ön sipariş verdiler. Bu durum, ürün daha piyasaya çıkmadan bizi heyecanlandırmaya başladı. Tabi diğer yandan ürün üzerindeki hassasiyetimizi de bir o kadar arttırdı. Her zamanki gibi kaliteyi ön planda tutarak çalışmalarımıza hız verdik. Çok kısa bir sürede ürünü tamamlayıp hayırlısıyla piyasaya çıkartacağız.

Cemil Has Medikal

Firmanın Kurucusu ve Genel Müdürü Cemil HAS

FAR INFRARED OZON SAUNA

Sağlık Sektörü