Her Yönüyle Özel Sağlık Sigortası

Şebnem Usanmaz
Şebnem Usanmaz Korkut: "Sağlık sigortası sizi, sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir."

Özel Sağlık Sigortası, sigortalanan kişinin hastalıklar ve kazalar sonucu oluşacak sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanmış kişiye özel planlardır.

 

Belirlenen limitler, özel ve genel şartlar dahilinde, daha önceden sigorta poliçesinde belirtilen olası risklere karşı sigortalıyı korur. Bir özel sağlık sigortası poliçesinde en önemli unsurlardan biri genel ve özel şartlardır. Bu şartlar, özellikle incelenmeli ve kişiye en uygun poliçe seçilmelidir. Genel şartlar bölümü, tüm sigorta şirketleri içinde fazla farklılık göstermesine rağmen, özel şartlar bölümünde sunulan sigorta hizmetleri her sigorta şirketinde farklılık gösterir.

 

Özel Sağlık Sigortaları, sigortalılara diledikleri doktor veya sağlık kurumunda tedavi olma özgürlüğü tanır. Sigorta şirketi, sigorta poliçesinin kapsamına göre sigortalının geçirdi herhangi bir hastalık ya da bir kaza sonucunda ortaya çıkan ayakta tedavi veya yatarak tedavilerine ait masrafları karşılamayı taahhüt eder. Üstelik bunu özel şartlarda belirtti ise yurtiçi ve yurtdışı, dünyanın neresinde olursa olsun karşılar. Özel Sağlık Sigortaları, yüksek meblağlı giderleri karşılayarak sigortalının en zor anında en büyük yardımcısı olur.

 

Niçin sağlık sigortası yaptırmalısınız?

 

Sağlık sigortası sizi, sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir. Bu sigorta ile sizin ve ailenizin bir yıl boyunca karşılaşabileceği hastalık ya da sağlığınızla ilgili doğabilecek ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir sağlık sigortası bulursunuz.

 

Sağlık sigortası yaptırarak hem sağlığınızı hem de mali durumunuzu koruyabileceğiniz unutmayın.

 

Sağlık sigortası ile hangi riskleri kapsam altına alabilirsiniz?

 

Bu değerli güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ihtiyaca uygun doğru teminatların seçilmesidir. Sağlık sigortası, yatarak tedavi ile yatarak ve ayakta tedavi teminatlarından oluşmaktadır. Yatarak tedavi; ameliyat, yoğun bakım ve doğum gibi hastanede yapılan tüm sağlık harcamalarını teminat limitleri dahilinde karşılar.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası her ihtiyacınıza cevap veriyor

 

Sağlık sigortası yaptırmak, 2019’da daha da anlamlı ve önemli bir hale gelmiş olacak. Çünkü enflasyonist ortamda, medical enflasyonun da %30 civarında olduğu bir süreçte sağlık giderlerinde hızlı bir artış bekliyoruz. Oysa şu an ülkemizde SGK’lı olarak çalışan, sağlık güvencesi devlet tarafından sağlanan kişilere uygulanan bir Tamamlayıcı Sağlık Sigortası var. Bu, özel sağlık sigortasından daha uygun fiyatlı bir üründür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında hem ayakta hem de yatarak tedavili poliçelerimiz mevcut. SGK anlaşması olan tüm özel hastanelerde, devletin verdiği katkı payı haricinde bütün masraflar sigorta şirketi tarafından ödenebilir durumda. Burada siz isterseniz piyasada farklı farklı Tamamlayıcı Sağlık Ürünleri var; kimisinde hamilelik, kimisinde doğum için olan rutin kontrolleri verebiliyoruz veya sadece çocuğumuza tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası da yapabiliyoruz. Check-up hizmetinin dahil olduğu ya da sünnet ister ise tek başına sünneti de yaptırabileceğimiz sağlık poliçelerimiz mevcut. Sağlık güvencesi için gerekli olan avantajları muhakkak herkesin öğrenmesini öneriyoruz. Buralarda sadece muayene olmak değil; aynı zamanda tahlil, ultrason, röntgen, MR, EKG gibi modern tanı yöntemleri de tamamlayıcı sağlığın içerisinde ödenebilir durumda.

 

Katkı payı ödemeleriyle ilgili bilmesi gereken: SGK anlaşmalı özel hastanelere gidildiğinde, eskiden katkı payı olarak ödenen para 100 lira iken şu an 250-300 liralık ekstra ödemeler çıkıyor. Çünkü sağlık maliyetleri arttı. Ancak devletin ödediği rakamda bir artış yok, aynı rakamı ödüyor. Geri kalanı kendiniz ödüyorsunuz. Bunu da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hiç para vermeden yapıyor. Özel Sağlık Sigortasından çok düşük maliyetli ve şu an özellikle Ege Bölgesi’nde zaten bir hastane hariç diğer bütün hastanelerle anlaşmalıdır.

 

Son olarak, Sağlığa Bakış Dergisi okuyucularına özel kampanyamızdan da bahsetmek isterim. Derginizdeki ilanımızda %10 indirim kuponu yer alıyor. Bu kupondaki kod ile bize telefon ya da mail yoluyla ulaşıldığından her poliçemizde %10 indirim kazanacaklar. Bu da derginizin okuyucularına bizden özel bir teklif…

 

Sağlıklı ve mutlu bir yeni yıl dileriz.

Sevgilerimizle…

 

Şebnem Usanmaz Korkut

İnci Sigorta