Doğal Çözümler Yara Bakımı İçin Önemli

Doğal Çözümler Yara Bakımı İçin Önemli

Akut ve kronik yaralardan, yanık ve enfeksiyonlara kadar birçok rahatsızlığın tedavisinde destekleyici ürün olarak kullanılan Crystalin’in Sağlık Bakanlığı’ndan izin alınarak eczanelerde satılmaya başlandığını belirten NHP İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Bayram Gökyer, doğal çözümlerin sağlık açısından önemli olduğunu vurguladı.

Doğal tedavi yöntemlerine olan ilginin her geçen gün artması, tedaviyi destekleyici ürünlerin eczane raflarında daha fazla yer almasını sağlarken; bu alanda uzmanlaşan NHP İlaç Sanayi ise doku dostu yeni nesil antisepsi ‘Crystalin’ ile hastalara şifa olmaya çalışıyor.

Sağlık Bakanlığı’ndan alınan izinle üretilmeye başlanan ve sadece eczanelerde bulunan Crystalin’in açık ve kronik yaralar başta olmak üzere birçok alanda kullanıldığı bilgisini veren NHP İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Bayram Gökyer, tedavilerin desteklenmesinde doğal yöntemleri kullanan ciddi çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Bunlardan biri olan ürünlerinin, uygulandığı alana süratle nüfuz ederek oradaki mikroorganizmaları yok ettiğini kaydeden Gökyer, “Crystalin, geniş antimikrobiyal etkinliğe sahip bir ürün. Yani, Crystalin Yüksek Redoks Potansiyeli (ORP) ile mikroorganizmaların atomlarından elektron kopartarak, onların hücre duvar yapılarından DNA’sına kadar bütün yaşamsal bölümlerine etki ediyor. Bu etkisinden dolayı da uygulandığı alandaki tüm mikroorganizmaları saniyeler içinde ölüyor” diye konuştu.
Hastaya zarar veren bazı mikroorganizmaların oldukça dirençli olduğunu da aktaran Gökyer, Crystalin’in dirençli mikroorganizmaların oluşturduğu biyofilm tabakasını da yok ettiğini söyledi.
 
BİRÇOK YERDE KULLANILIYOR
Yara bakım antiseptiği olan ürünlerinin birçok tedaviyi destekleyici olduğunu açıklayan Gökyer, “Crystalin’i akut veya kronik yaralarda, venöz ülserlerde, cerrahi yaralarda, diyabetik ayak ülserlerinde, uçuklarda, ağız içi aftlarda, 1. ve 2. derece yanıklarda, göz ve genital bölge temizliğinde kullanmak mümkün. Dolayısıyla ürünümüz daha çok bu rahatsızlıktan müzdarip olan hastalardan yoğun ilgi görüyor. Biz de bu talebi karşılamak için ciddi bir üretim ve dağıtım ağıyla çalışıyoruz” dedi.
 
SADECE ECZANELERDE VAR
Crystalin’in sadece eczanelerde satıldığı bilgisini veren Gökyer, sağlıkla ilgili ürünlerin mutlaka doktor kontrolünde ve eczacı danışmanlığında kullanılması gerektiğinin altını çizdi. Firma olarak bu konuda son derece duyarlı olduklarını kaydeden Gökyer, hastaların veya hasta yakınlarının kullanılan ilaç ya da ürünlerle ilgili her zaman dikkatli davranmaları gerektiğini bildirdi.